sâmbătă, 3 decembrie 2016

Racketele și-au descărcat adrenalina în Denver

Houston Rockets continuă seria excelentă a deplasărilor cu victoria obținută lejer aseară, la Pepsi Center, în fața celor de la Denver Nuggets. Cu un avantaj la pauză de 10 puncte, Houston a menținut o presiune constantă și în a doua parte a meciului când, la începutul sfertului 4 conducea cu 99-84. Meciul, o veritabiă ploaie de coșuri, s-a terminat 128-110.
   A fost o partidă fără istoric, în care Rockets au condus meciul de la un capăt la celălalt, în fața unei apărări apatice a celor din Denver.
   Houston a etalat un joc colectiv excelent iar la final, nu mai puțin de 7 jucători din tabăra lor au terminat partida cu cel puți 10 puncte marcate.

Spre deosebire de partida precedentă din Oakland, în meciul de aseară, James Harden a reușit numai 20 de puncte, cu aproape 9 mai puțin decât media lui din acest sezon.